Завршни испит

Опис
Српски/матерњи језик
датум, од 10-12 часова
Прелиминарни резултати завршног испита објављују се у основним школама до 20 часова
датум, од 10-12 часова
Пријем жалби и решавање по жалбама ученика на прелиминарне резултате завршног испита, од 8 до 16 часова у основним школама
датум, од 10-12 часова
Пријем жалби и решавање по жалбама ученика у окружним комисијама, од 8 до 16 часова
Објављивање коначних резултата завршног испита до 20 часова
датум, од 10-12 часова
Попуњавање и предаја листе жеља у основним школама
датум, од 10-12 часова
Коначан распоред по школама и образовним профилима
датум, од 10-12 часова
Упис ученика у средње школе

ФОРМУЛА ПО КОЈОЈ СЕ РАЧУНАЈУ БОДОВИ ИЗ ШКОЛЕ

општи успех  на крају VI разреда X  4 (маx 20)

општи успех  на крају VII  разреда X 5 (МАX 25)

опШти успех на крају  VIII разреда X  5 (МАX 25)

Званичан сајт за упис у средњу школу је www.upis.mpn.gov.rs.

На том сајту можете проверити све податке у вези уписа ученика, потребно је унети шифру ученика. После објављење расподеле ученици носе неопходна документа у школу у коју су распоређени на дан уписа. Уколико ученик није распоређен у првом кругу неопходно је да се јави школи како би био упознат са слободним местима у другом кругу.

Након завршетка основне школе, највећи проблем будућим средњошколцима представља избор нове школе, смера односно занимања. Највећи проблем тек свршеним основцима представља недостатак информација које би створиле јаснију слику чиме би желели да се баве у животу.

Списак занимања представља опис занимања односно смерова на свим средњим школама у Србији који би требао да приближи ученике коначном избору за даљи наставак школовања.

Прочитај више srednjeskole.edukacija.rs/zanimanja

ВОДИЧ ЗА ОСНОВЦЕ ЗА ИЗБОР ЗАНИМАЊА

Пекар, лекар, апотекар….могао бих бити ја….

Када ученик не зна коју средњу школу да упише или се двоуми између више жеља, помаже професионална оријенација.